NBA: Stephen Curry shënon 41 pikë ndërsa Golden State Warriors mundi Milwaukee Bucks

Stephen Curry shënoi 41 pikë ndërsa Golden State Warriors mundi Milwaukee Bucks 122-121 për t’i dhënë fund serisë së tyre të humbjeve në tre ndeshje.

33-vjeçari regjistroi 30 pikë në pjesën e dytë ndërsa Warriors përmbysi një diferencë prej 10 pikësh me katër minuta të mbetura.

Luftëtarët, të cilët kishin humbur shtatë nga tetë ndeshjet e tyre të fundit, janë të 10-të në Konferencën Perëndimore.

“Ne thjesht kishim nevojë për një fitore që të ndiheshim mirë me veten tonë,” tha Curry.

Warriors janë brenda pozicioneve të play-offit me 24 fitore dhe 27 humbje.

Ne kishim nevojë për këtë fitore në mënyrën më të keqe,” shtoi Curry.

76-të e Filadelfias mposhtën Boston Celtics 106-96 për t’u kthyer në krye të Konferencës Lindore.

Joel Embiid, pas kthimit të tij nga një dëmtimi në gju, shënoi 35 pikë, duke bërë 16 nga 20 përpjekjet e tij gjuajtje.

Boston u tallën nga tifozët e tyre gjatë çerekut të tretë pasi Filadelfia vendosi një epërsi prej 21 pikësh.

Diku tjetër, Los Angeles Lakers pretendoi një fitore 110-101 ndaj Toronto Raptors, ndërsa Los Angeles Clippers mundi Portland Trail Blazers 133-116.

Atlanta Hawks morën një fitore 123-107 ndaj New Orleans Pelicans, Denver Nuggets mundi Detroit Pistons 134-119 dhe Memphis Grizzlies siguruan një fitore 124-112 kundër Miami Heat.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme