LiverpOOl ‘ndëshkOhet’ rëndë nga Real MadRid

Jurgen Klopp thotë se Liverpool e bëri “shumë të lehtë” për Real Madrid të fitojë ndeshjen e parë në çerekfinale.

Goli i Mohamed Salah në minutën e 51′ i ofroi skuadrës së tij një shpresë pas shënimit në Anfield.

Epërsinë Reali e fitoj në pjesën e parë në minutën e 27′ përmes topit të ulët të Vinicius Junior arriti të shënonte pasi ai kishte marrë një pasim të shkëlqyeshëm nga Toni Croos dhe pas një gabimi në mbrojtje nga Trent Alexander-Arnold.

Nëse doni të shkoni në gjysmëfinale, duhet të fitoni të drejtën për ta bërë këtë,” tha Klopp për kundështarët.

Ne nuk luftuam sic duhej, veçanërisht në pjesën e parë.

Ne thjesht nuk luajtëm mjaft mirë futboll për ta vënë Real Madridit më shumë në vështirsi. Ne e bëmë shumë të lehtë për ta.”

Ata nuk ishin në gjendje të kthenin lojën në avantazhin e tyre, megjithëse Salah dhe Diogo Jota po pëpiqeshin për të rivendosur barazinë.

Goli i tretë i Realit vrau vrullin e tyre dhe e ktheu ndeshjen në dorën e Realit.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme