Conlan do të ndjek hapat e CaRl frampton..

Michael Conlan thotë se është “e trishtuar të shohësh një legjendë të largohet nga sporti” pas pensionimit të Carl Frampton pas humbjes së tij të titullit botëror nga Jamal Herring.

Frampton, i cili po synonte të bëhej kampioni i parë botëror i Irlandës me tre pesha, dështoi në raundin e gjashtë të konkursit të WBO.

Gjithçka që ai ka arritur ka qenë e pabesueshme, ne duhet të jemi mirënjohës që kemi parë karrierën e tij.”

Duke folur për Median Conlan shtoi:

Carl unifikoi divizionin e super-peshës së lehtë, u ngjit në divizionin e peshave të lehta, mundi një djalë që ishte i pamposhtur në atë kohë në Leo Santa Cruz. Kështu që mendoj se do të flasim për të si një nga më të mëdhenjtë tanë për një kohë shumë të gjatë.”

Ishte e trishtueshme ta shihja atë duke dalë ashtu siç bëri, por jam i lumtur për të sepse e di që për të pensioni ka ka qenë një kohë e gjatë duke ardhur.

34-vjeçari ndaloi të shtunën pasi American Herring e mundi atë në raundin e gjashtë të konkursit të WBO në peshat super të lehta.

Conlan është një boksier në rritje dhe 29-vjeçari do të bëjë debutimin e tij në 30 Prill kundër Ionut Baluta të Rumanisë.

“Unë isha i bindur se Carl do ta mundte atë ndërsa lufta po afrohej, por fatkeqësisht nuk do të ndodhte, nëse do të ishte Carli i disa viteve më parë ai do e mundte Jamal , edhe në atë peshë “, tha Conlan

Tani në Belfast nuk e kemi më Carl Frampton si luftëtar, dikush duhet ta zvendësoj atë dhe shpresoj te jem unë ai.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme