Bronte Law dhe Mel Reid deshtojn …

Çifti anglez Bronte Law dhe Mel Reid të dy humbën në 16 të fundit të Bank of Hope LPGA Matchplay në Las Vegas.

Amerikania Danielle Kang mbijetoi një akuzë të vonuar nga Law, duke fituar dy vrimat e fundit për një fitore të dyfishtë.

Reid u rrah 5 & 4 nga Australian Minjee Lee, i cili filloi raundin e saj me një zog dhe dominoi pas kësaj.

Kang më pas humbi çerekfinalen e saj ndaj bashkatdhetares Ally Ewing në vrimën e fundit, ndërsa Lee u mund me 5 dhe 4 nga Ariya Jutanugarn e Tailandës në Shadow Creek.

Jutanugarn përballet me Ewing në gjysmëfinale të Dielën, ndërsa kampionia e Gjermanisë për Hapje të Grave, Sophia Popov do të luajë me Kinezin Feng Shanshan.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme