Brentford rikthehet në lojë…

Brentford fitoj kundër Bournemouth me 10 lojtarë për të rezervuar një kthim në finalen e play-off të Championship pas një ndeshje të dytë gjysmëfinale të play-off.

Marcus Forss shënoi golin përfundimtarë 10 minuta para se të mbaronte ndeshje duke e mbyllur me rezultatin 3-1 për Brentfort.

Bournemouth shënoj golin e parë që në minutat e fillim të ndeshjes.

Ivan Toney barazoi rezultatin 1-1 nga një penalltie pasi Lloyd Kelly u gjykua se kishte penguar një krosim të Emiliano Marcondes.

Por barazimi pa dyshim vuri në lëvizje qendërmbrojtësin e Bournemouth Chris Mepham kur ndërhyri në Bryan Mbeumo kur anësori ishte afër portës.

Brentford shkoi 2-1 përpara në lojë dhe shënoj golin e avantazhin në fillim në pjesën e dytë kur Vitaly Janelt shënoj në minutën e 50′.

Zëvendësuesi i Forss të goditi një krosim të Marcondes nga një distancë e afërt për të përfunduar në rrjetë.

Brentford do të përballet me Swansea City ose Barnsley në Wembley të Shtunën e ardhshme pasi ata shpresojnë të marrin hak për humbjen e tyre finale të play-off nga Fulham gushtin e kaluar dhe të arrijnë në Premier League për herë të parë.

Bournemouth, i cili përfundoi i gjashti në sezonin e rregullt, humbja e rrëzoj.

Total
29
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme