Borussia dortumund po bën atë që ‘Shumë pak e besonin’…

Borussia Dortmund fitoi një vend në Champions League për herë të 10-të në 11 sezone duke mundur Mainz në ditën e parafundit të sezonit të ligës.

Arritja mund të jetë një nxitje për të mbajtur lojtarë yje të tyre në Gjermani si Erling Braut Haaland dhe Jadon Sancho sezonin e ardhshëm.

Dortmund ishte shtatë pikë larg katër më të mirëve në fillim të Prillit por që atëherë ata kanë fituar gjashtë ndeshjet e tjera të tyre në Bundesliga.

Raphael Guerreiro, Marco Reus dhe Julian Brandt shënuan në një fitore me rezultatin 3-1.

Robin Quaison shënoi një penallti në minutën e fundit për Mainz.

Ka qënë një javë të shkëlqyeshme për Dortmund, i cili mundi RB Leipzig 4-1 për të fituar Kupën e Gjermanisë të Enjten.

Jo shumë njerëz besuan në ne,” tha kapiteni i Dortmundit Reus.

“Skuadra meriton një kompliment të pabesueshëm. Ne kemi treguar vlera në javët e fundit.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme