Boksi i të rinjëve në shqipëri…

Dje u mbajt në palestrën “Arena Boxing Club & Fitness” edicioni i 6-te i “Arena Open” me pjesëmarrjen e 8 ekipeve nga gjithë Shqipëria ku boksuan 52 boksiere.

Arena Team u përfaqësua me 13 sportiste ndër të cilët Klejdi Sorra dhe Marsia Merlika zhvilluan ndeshje demostruese.

Emrat fitues ishin 7 boksier: Rejdi Sorra, Grejsi Sorra, Flori Mahmutaj, Redi Malushaj, Xhesildo Haldeda, Ergi Hazizaj dhe Gerard Marku.

Ndërkohë pëduan humbje Mateo Duzha, Rivaldo Mucka, Mariglen Abazaj dhe Emin Korcari.

Per kategorine “Shkollore” boksieri me i mire i prespektives u shpall Arber Sulejmani i Teutes ndersa boksieri me i mire i aktivitetit shkoj tek kuksiani Idriz Istrefi i peshes 75 kg.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme