Bob Arum skeptik për luftën Manny Pacquiao-Errol Spence…

Bob Arum nuk vlerëson Manny Pacquiao në luftën e tij kundër Errol Spence Jr në 21 Gusht.

42-vjeçari Pacquiao shihet si shumë i moshuar dhe i vogël për t’u marrë me kampionin e peshave të pesha të papritura IBF / WBC Spence në sytë e shumë njerëzve.

Arum tregon se Pacquiao ka qenë në një situatë kur ai ishte kundër Oscar De La Hoya 2008, dhe ai e mundi atë me një nokaut të raundit të tetë.

De La Hoya ishte një boksier me kohë të pjesshme deri në atë pikë në karrierën e tij, dhe ai bëri gabim kur ra dakord të zbriste nga 70 në 67 kg për të luftuar Pacquiao.

Heqja e peshës u tregua e tepërt për De La Hoya dhe ai dukej shumë i drenazhuar. “Spence dhe Crawford do të ishin favorit i madh kundër Manny Pacquiao”, tha Arum për median.

“Por kurrë nuk e llogarit Manny Pacquiao jashtë. Pacquiao është lloji i luftëtarit që mund të rritet në një rast të pabesueshëm.

“Më kujtohet kur e vura Manin me Oscar De La Hoya dhe ata më kërcënuan se do të më fusnin në burg në Filipine për rrezikimin e jetës së Pacquiao.”

Ka disa djem të caktuar në jetë që ju i numëroni ndonjëherë, dhe njëri prej tyre është Manny Pacquiao, ”tha Arum.

Duhet të jetë e vështirë për Arum të zgjedhë kundër ish luftëtarit të tij Pacquiao sepse ata ishin një ekip për një kohë të gjatë kur ylli filipinas ishte me Top Rank.

Arum po lë të kuptohet se në cilën anë po anon duke thënë se Spence është një favorit i madh dhe kjo ju tregon se ai nuk mendon se Pacquiao do të fitojë.

Pacquiao mundi Keith Thurman me një vendim të ndarë 12 raund në luftën e tij të fundit, por kjo ishte dy vjet më parë në 2019.

Pacquiao nuk ka luftuar. Dhe ne nuk e dimë se çfarë i ka mbetur në këtë pikë në karrierën e tij.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme