Billy saunders vazhdon ti bëj gjërat sipas Kokës së tij…

Billy Joe Saunders u ka thënë atyre që e kritikojnë atë se ai “do të vazhdojë rrugën e gabuar që ka nisur sipas tyre“.

Britaniku përballet me Saul Alvarez të Meksikës të Shtunën, ku momentalisht konsiderohet si luftëtari numër një në botë për kile në Teksas të Shtunën.

Saunders është dënuar në të kaluarën për reagimet e tij në rrjetet sociale.

“Njerëzit mund të thonë se nuk e kam jetuar jetën,” tha 31 vjeçari Saunders për median.

Saunders, i cili ka fituar të gjitha 30 luftimet e tij profesionale, u bë një kampion bote me dy pesha në 2019.

Tani ai vendos titullin e tij të peshave të mesme WBO kundër Alvarez, i cili mban dy nga tre rripat e tjerë në divizion pëkatësisht titujt WBC dhe WBA.

Sidoqoftë, Saunders ka lënë një përshtypje negative gjatë gjithë karrierës së tij.

“Nuk e kam bërë siç duhet, por jam këtu,” tha ai.

Unë nuk dua të shkoj ‘drejt’ nëse e kam bërë gabim. Unë nuk dua të shkoj mirë. Unë do të vazhdoj ta bëj sic e kam bërë. Unë dua të vazhdoj të shkoj në rrugën e gabuar.”

Saunders u gjobit me 100,000 £ nga Bordi Britanik i Kontrollit të Boksit për një video në mediat sociale që policia e përshkroi si “të sëmurë” në 2018.

Ai ktheu një provë të pafavorshme të Shoqatës Vullnetare Anti-Doping në të njëjtin vit dhe hoqi dorë nga titulli i tij WBO në peshën e mesme jashtë ringut.

Një gjobë e mëtejshme prej 15,000 £ erdhi në vitin 2020 pasi ai postoi një video në mediat sociale se si burrat mund të godisnin partneret e tyre femra.

Saunders kërkoi falje në atë kohë, duke thënë se ai “nuk do të pranonte kurrë dhunën në familje“.

Të Shtunën, ai përballet me një garë kundër Alvarez, i cili ka humbur vetëm një herë ndaj Floyd Mayweather në 58 luftime, dhe i cili ka mbajtur tituj botërorë në katër ndarje peshe.

30-vjeçari mban statusin si ylli më i paguar i sportit duke e bërë atë një shënjestër të luftëtarëve, si dhe Saunders.

Unë e kam planifikuar këtë në kokën time dhe kam ëndërruar për këtë që kur isha një djalë i vogël kur luftoja në dhomën time“, tha Saunders.

“Të fitosh këtë do të thotë absolutisht gjithçka për mua. Më shumë se para, më shumë se famë, më shumë se gjithçka. Unë dua ta fitoj me patjetër.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme