Beteja e Bahrain GP midis Lewis Hamilton dhe Max Verstappen . . !


Sezoni 2021 i Formula 1 nisii me një garë duke shfaqur sportin në mënyrën më të mirë.

Çmimi i Madh i Bahreinit shkaktojë një luftë të drejtpërdrejtë midis Mercedesit të Lewis Hamilton dhe Red Bull të Max Verstappen, ku ndjeksit e këtij sporti e kishin parashikuar për vite me radhë.

Ishte plot emocione dhe intriga, një luftë e tensionuar dhe e vështirë strategjike midis dy shoferëve kryesorë të F1 dhe dy skuadrave më të mëdha nga të cilat, për të dalë triumfues, Hamiltonit u desh gjithë përvoja e tij.

Dhe rezultati u vendos nga të dy garat rrota në rrota dhe një përplasje polemikash, kur Verstappen u detyrua të kthente epërsinë që sapo kishte marrë sepse ai ishte larguar nga pista.

“Unë e doja çdo minutë të saj,” tha Hamilton.

 “ Ne e dinim se ishim prapa në performancë. Këta djem (Red Bull) kanë bërë një punë të mirë deri më tani.

Ne ishim me fat sot me Maxin që shkoi larg në Kthesën Katër. Por kjo nuk do të ndodhë më, jam i sigurt. Kështu që duhet të bëjmë më mirë dhe të jemi më të zgjuar, me faktin se nuk kemi makinën më të shpejtë për momentin.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme