Benn v Vargas Britaniku Në rrugën e babit të tij?!

Ylli i peshave të mesme britanike Conor Benn po tërheq mendimet nga ata që thoshin se ai kurrë nuk do të arrijë sukses të vërtetë nëse ndjek hapat e babait të tij.

24-vjeçari, djali i ish-kampionit botëror me dy pesha Nigel Benn, me pesë vite në karrierë profesionale, mendon se ai nuk ka për të humbur shansin për titull botëror.

Ai afrohet më afër titullit nëse fiton kundër Samuel Vargas të Kolumbisë në Londër të Shtunën.

Unë e kam mësuar vështirësin e këtij sporti”., tha Benn për Median.

Ky sport nuk është për njërzit me zemer të butë. Është e vështirë mendërisht, shpirtërisht dhe emocionalisht. A e di ndokush se si mund të ndihesh kur e di që do shkosh në një arenë për të takuar një njeri që dëshiron të të heqi kokën?”

Benn kohët e fundit u bë baba i një djali me emrin Eli, i cili shpreson që të shmang një udhëtim në boks si ai.

Në fillim të kësaj jave, pesha e mesme britanike Chris Eubank Jr deklaroi se “pro padyshim që nuk i kalojnë të këqijat” kur diskutojnë se si ka qenë të ndiqte rrugën babain e tij luftarak Chris Eubank në ring.

Benn ka thënë që kritikat mund të “shterojnë dashurinë tuaj për sportin” por me 17 luftime dhe 17 fitore në udhëtimin e tij, ai është i bindur se asgjë nuk ka ndikuar në dëshirën e tij.

Unë mendoj se njeriu lindur me atë, dëshirë, ambicie dhe vullnet,”

Unë nuk kam pse të luftoj. Por kur je i ri, ambicioz dhe i motivuar asgjë nuk të ndalon të ndjekësh ëndrrat.”

Babai im më frymëzoi të jem një njeri më i mirë. Tani me mua që jam baba, nëse jam gjysma e burrit që ishte babai im, unë do të jem një njeri i lumtur”– shprehet ai.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme