Ben davies i venDos nga pIkëpyetje nga Tottenhami?!

Mbrojtësi i Uellsit, Ben Davies me shumë gjasa nuk do të luajë përsëri këtë sezon me statusin e tij të Kampionatit Evropian, sipas trajnerit të përkohshëm të Tottenhamit, Ryan Mason.

Davies nuk ka luajtur për Tottenhamin që nga fitorja e tyre 2-0 në Aston Villa më 21 Mars, kur ai pësoi një dëmtim të muskujve.

Shefi i përkohshëm i Uellsit, Rob Page kishte thënë se Davies pritej të ishte në gjendje për turneun i cili fillon në qershor.

“Është shumë herët për të marrë një vendim mbi Eurot,” tha Mason.

Uells do të garojë në një finale të madhe për herë të tretë në Euro të kësaj vere, me ndeshjen e tyre të parë në grup kundër Zvicrës në Baku të Shtunën e 12 Qershorit.

28 vjeçari Davies, ka bërë 58 paraqitje në Uells dhe mbetet një figurë kryesore skuadrën.

Mason thotë se Davies nuk ka gjasa të luajë përsëri këtë sezon me Tottenhamin ende duke shpresuar të sigurojë futbollin evropian pas shkarkimit të Jose Mourinho.

“Ben është i vetmi që nuk është stërvitur. Unë do të habitem nëse ai do të jetë në ndonjë nga tre ndeshjet tona të mbetura, pasi të gjithë të tjerët janë stërvitur këtë javë,” tha Mason.

“Është shumë herët për të marrë një vendim mbi Euro, por unë jam i sigurt që Ben ndihet i sigurt brenda kësaj.”

“Ne thjesht e dimë, sepse ai ka qenë jashtë për një kohë kaq të gjatë, nuk është shumë llogjike të mendosh se ai do të kthehet në stërvitje dhe të luajë një lojë për këtë klub futbolli në 10 ditët e ardhshme”.

Mason vlerësoi qëndrimin e një tjetri nga kontigjenti Uellsian i Tottenhami, mbrojtësi 23 vjeçarë Joe Rodon, i cili ende nuk është paraqitur para shefit të përkohshëm, pavarësisht se i bëri përshtypje mbështetësve të Tottenham këtë sezon.

Mason thotë se Rodon ka paguar çmimin për të qenë i lidhur në kupë në Carabao Cup, dhe po bën gjithçka që mund të bëjë përshtypje.

“Kur ju luani për një klub si ky, gjithmonë do të ketë lojtarë që janë të zhgënjyer, por gjëja më e rëndësishme për mua është se ai është profesionist, ka punuar shumë dhe është stërvitur mirë.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme