Bellator 260: Aiden Lee në kërkim të fitores së tretë në luftën kundër Aaron Pico…

INGLEWOOD, CA – JANUARY 25: Aaron Pico celebrates in the cage after defeating Daniel Carey (not pictured) in their featherweight fight at The Forum on January 25, 2020 in Inglewood, California. (Photo by Jayne Kamin-Oncea/Getty Images)

Aiden Lee i Britanisë do të përballet me Aaron Pico në një periudhë kryesore në kategorinë e peshës së lehtë me 66 kg në Bellator 260 më 11 qershor.

26 vjeçari Lee i Birmingham, do të luftonte me 24-vjeçarin amerikan në prill, por lufta u anullua sepse Pico kishte disa probleme mjekësore.

38 vjeçari Paul Daley, do përballet me Jason Jackson në një ngjarje bashkë-kryesore.

Douglas Lima është në linjë kundër Yaroslav Amosov.

Kjo do të jetë hera e parë që Lee garon në Shtetet e Bashkuara pas tre paraqitjeve në kartat evropiane Bellator.

Britaniku po kërkon fitoren e tij të tretë radhazi brenda kafazit Bellator MMA pasi mundi Jeremy Petley të Kanadasë dhe Damian Frankiewicz të Polonisë.

Kjo do të jetë ngjarja e parë e ndjekur nga tifozët Bellator në SH.B.A. që nga Shkurti 2020.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme