Belgjika merr një barazim zhgënjyes kundër Greqisë!

Skuadra numër një në botë Belgjika shënoj një barazim zhgënjyese kundër Greqisë për Kampionatin Evropian.

Belgjika kaloi në epërsi përmes golit të gjashtë të Thorgan Hazard në Belgjikë, pas shkëmbimeve të pasimeve me Yannick Carrasco dhe u kthye me lehtësi në shtyllën e dytë.

Topi i zhytjes së Kyriakos Papadopulos goditi shtyllën dhe Georgios Tzavellas topin e kthimit e shndërroi në gol për Greqinë në minutën e 66′.

Belgjika luajti pa mesfushorin e Manchester Cityt, Kevin de Bruyne.

29-vjeçari pësoi një thyerje të hundës gjatë humbjes finale të Champions League të Shtunën e kaluar me Chelsea dhe pret të shohë nëse ai do të jetë mjaft i aftë për të marrë pjesë në turne.

Belgjika përballet me Kroacinë në miqësoren e tyre të fundit të Dielën në 20:45 të mbrëmjes dhe skuadra e Roberto Martinez do të konsiderohet si një nga favoritët për të fituar Euro.

Ata fillojnë fushatën e tyre kundër Rusisë në 12 qershor, ndjekur më pas nga Danimarka në 17 qershor dhe rrumbullakosin Grupin B kundër Finlandës në 21 qershor.

Total
2
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme