Bayern Mynih ‘nuk e miraton’ njoftimin e Flick për Largim.

Skuadra e Bundesligës nuk dëshironte që 56-vjeçari të konfirmonte dëshirën e tij për t’u larguar në shtyp këtë javë.


Bayern Munich ka shprehur zhgënjimin e tij në vendimin e trajnerit Hansi Flick për të zbuluar publikisht se ai dëshiron të largohet nga klubi në fund të sezonit.


56-vjeçari njoftoi të shtunën pas fitores së skuadrës së tij kundër Wolfsburgut 3-2 se shpreson të zgjidhë kontratën e tij, e cila supozohet të zgjasë deri në verën e vitit 2023.


Njoftimi i Flick erdhi disa ditë pasi Bayern u eleminua nga Champions League nga Paris Saint-Germain dhe mes raporteve që ai do të zëvendësojë Joachim Low si shefi i Gjermanisë këtë verë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme