Bayern Munich nuk është i interesuar të nënshkruajë Haaland pasi…

CEO i kampionëve të Bundesliga thotë se ata nuk do përpiqen për të blerë sulmuesin e Dortmund sepse ne sulm ata kanë “më të mirët në botë“.

Bayern Munich nuk do të përpiqet të nënshkruajë Erling Haaland këtë verë, me CEO Karl-Heinz Rummenigge që këmbëngul se kampionët e Bundesligës nuk kërkojnë një sulmues tjetër për sa kohë kanë Robert Lewandowski.

Haaland është shfaqur si një nga sulmuesit më të mirë në futbollin botëror gjatë dy sezoneve të fundit dhe ka thyer një rekord të shkëlqyeshëm në shënimin e golave në Gjermani që kur u transferua në Dortmund në Janar 2020.

Rummenigge, megjithatë, thotë se ai nuk e di nga kanë dalë këto fjalë pasi Bayern nuk do të hyjnë në garën e ofertave për Norvegjezin në verën.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme