BAyern munich drejt dështimit…

Referee Michael Weiner (L) and Bayern Munich’s Marc van Bommel (R) look to Miroslav Klose during the German Bundesliga soccer match against Bochum in Bochum March 14, 2009. Bayern Munich won the match 3-0. REUTERS/Ina Fassbender (GERMANY SPORT SOCCER) ONLINE CLIENTS MAY USE UP TO SIX IMAGES DURING EACH MATCH WITHOUT THE AUTHORITY OF THE DFL. NO MOBILE USE DURING THE MATCH AND FOR A FURTHER TWO HOURS AFTERWARDS IS PERMITTED WITHOUT THE AUTHORITY OF THE DFL. FOR MORE INFORMATION CONTACT DFL DIRECTLY

Bayern Munich pas humbjes në Mainz duhet të presë që të konfirmohet si kampion i Bundesliga për sezonin e nëntë me radhë.

Udhëheqësve të ligës u duhet vetëm një fitore nga tre ndeshjet e tyre të mbetura për të vulosur titullin.

Sidoqoftë, ata u rrëzuan që në minutat e para pasi Jonathan Burkardt mundinportierin e Gjermanisë Manuel Neuer.

Goditja me kokë e Robin Quaison ndryshoi në 2-0 përpara se të Robert Lewandowski të shënonte një gol në minutën e 90-të.