FutbollKryesore

Barcelona është e interesuar për ish mbrojtësin e Spurs i cili mund të kushtojë £91 milion pound 

Sipas një raporti nga Mundo Deportivo, Barcelona ka një interes për të nënshkruar ish-mbrojtësin e Tottenham Hotspur, Yuri Berchiche. 

Emri i Berchiche nuk është ai që shumë tifozë të Spurs  e kanë të dëgjuar duke qenë se nuk është për t’u habitur duke marrë parasysh që majtas nuk bëri një paraqitje të kënaqshme  për ekipin e parë të Londinezëve të Veriut.

Pasi u bë lojtar i Tottenham vitin 2007 në moshën 17 vjeçare me ekipin kryesor, ai u largua tre vite me vonë.

Sidoqoftë, Berchiche nuk është rikthyer që nga largimi i Tottenham pasi ai është ka qenë i vlerësuar dhe lojtar aktiv me Real Sociedad, Eibar dhe PSG. 

Një grua duke kaluar para një sfondi të Tottenham Hotspur.Një grua duke kaluar para një sfondi të Tottenham Hotspur.

Gjigantët Katalanas kanë raportuar se kanë identifikuar mbrojtësin të dal nga akademia e Spurs si ideali për të konkurruar Jordi Alba si mbrojtës në krahun e majtë. 

Raporti pretendon se klauzola e lirimit të Berchiche qëndron në një shumë prej £91 milion (100€ milion) pound të cilat Barcelona nuk është në gjendje ti paguaj.  

Rritja e Berchiche si një nga shumë histori të cilat tregojnë se jo të gjithë lojtarët zhvillohen në një kohë ekuivalente.   

Një shembull i njohur i zhvillimit të mëvonshëm po nga i njëjti ekip është rasti i Harry Kane. 

Kush e di si do ishte sot nëse ishte shitur që në 2015.

 

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.