Bam Adebayo rrëzon Brooklyn Nets në avantazh të ngushtë!

Miamit arriti një fitore para një turme të zjarrtë në shtëpi

Nuk duhet shumë kohë që vëzhguesit e NBA-së ta kthejnë faqen tek një gjë tjetër e madhe.

Miami është mbrojtësi i Konferencës Lindore, një arritje që tashmë duket e largët.

Brooklyn, ndërkohë, është zgjedhja e modës për shumë për të pasuar Miami Heat si përfaqësuesi i asaj konference për të arritur kurorën.

Regjistrimet të dy ekipeve mbështesin zhvendosjen nga Lindja, ku Nets hynë të Dielën pasdite vetëm një ndeshje prapa të Filadelfias të vendit të parë.

Ndeshja çoi transmetimin televiziv kombëtar me një rekord dërrmues.


Brooklyn u shfaq i gatshëm për të kapur lojën dhe avancuar pasi gjuajtjet e lira të Kyrie Irving i dhanë Nets një avantazh 107-101 me 3:31 të mbetur.

Por më pas ata kurrë nuk shënuan më.

Mbrojtja e Miamit lejoi të barazonte ndeshjen, pas një gabimi të Irving me 24.3 sekonda të mbetura.

Traineri Erik Spoelstra vendosi të mos përdorë një timeout, duke lejuar ekipin e tij të udhëhiqej nga rrjedha e lojës.

Me Jimmy Butler jashtë ndjeshjes për shkak të ndrydhjes së kyçit të këmbës, Miami i dha proritet Adebayo .

Adebayo drejtoi drejt një zone më afër rehatisë, njeriu i madh i vitit të katërt ka shënuar 58.3% .

Brooklyn u përpoq t’i kundërvihej atyre shanseve.

Dy mbrojtës shtesë të Nets u mbyllën shpejt rreth Adebayo, por as ata dhe as Jeff Green nuk ishin aq të gjatë sa të garonin me të vërtetë kërcyesin tërheqës të Adebayo.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme