FutbollKryesore

Bale u la jashtë nga Zidane për provën e Man City

Gareth Bale u la i lirë nga skuadra e Real Madrid të Premten (7 Gusht) për ndeshjen e fundit të kthimit të 16-të të Ligës së Kampionëve kundër Manchester Cityt.

Zinedine Zidane ka emëruar 24 lojtarë të Mërkurën për udhëtimin në Manchester, ku Madridi dëshiron të shkatërrojë një humbje të ndeshjes 2-1 jashtë për të arritur në çerekfinalen.

Por, 31 vjeçari Bale nuk ishte në listë, duke shtuar edhe një sezon të trazuar për Uellsinarin, i cili mezi ka luajtur për Madridin këtë vit.

Megjithë sulmet e Madridit në titullin e La Ligës, Bale bëri vetëm dy paraqitje në 11 ndeshjet pasi La Liga rifilloi, një nga fillimi.

Ai u fotografua i izoluar nga festimet e ekipit me Zidane pasi suksesi i tyre në ligë u konfirmua dhe kishte shkaktuar një trazim duke pretenduar se ishte në gjumë gjatë lojës së Madridit kundër Alaves.

Vendimi i Zidane për të hequr plotësisht Bale nga skuadra për t’u përballur me Cityn është një tjetër tregues i qartë se francezi do të humbiste Bale dhe pagën e tij prej 18 milion eurosh (30 milion S $) këtë verë.

Por klubet e interesuara ka të ngjarë të hiqen nga financat e përfshira, ndërsa Bale dhe përfaqësuesit e tij këmbëngulin se ai është i lumtur të shohë që kontrata e tij në Madrid skadon në 2022.

Tag

Artikuj relativë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

U gjet bllokuesi reklamave

Të lutem, konsidero të çaktivizosh bllokuesin e reklamave për të na mbështetur.