Aljamain Sterling refuzoi revanshin e Yanit pasi…

Duket sikur tifozët dhe Petr Yan duhet të presin gjatë për Aljamain Sterling për t’u rikthyer për një revansh të UFC 259.

Petr Yan hyri në UFC 259 si kampion i peshave të lehta, por do të humbte rripin pasi kishte gjunjëzuar në mënyrë të paligjshme Sterlingun në fytyrë.

Kjo i la të gjitha palët e përfshira me një shije të pakëndshme për rezultatin e luftës, sepse nuk ishte përcaktuar ndonjë fitues i qartë, dhe përfundimtar.

Ndërsa një skualifikim është zyrtarisht një fitore, nuk është lloji i rezultatit përfundimtar që publiku pret duke marr parasysh se fituesi jo domosdoshmërisht të jetë luftëtari më i mirë atë natë.

Prandaj, të gjithë, përfshirë Sterling, kanë shprehur dëshirën për të patur një zgjidhje më vendimtare, dhe mënyra e vetme që kjo të ndodhë është që dy peshat e elitës ta rikthejnë atë mbremje.

Duke folur në një intervistë me median kohët e fundit, Sterling zbuloi pse kjo nuk mund te ndodhi për të ardhmen e afërt.

Unë nuk jam në gjendje, pasi muskujt e mi nuk janë në gjendje”, – u shpreh Sterling.

Tani jam në një pikë ku operacioni duhet të bëhet, duke qëne se muskujt në krahun tim nuk lëvizin.”

Nëse ndodh ndonje mbrekulli te muskujt e mi, dhe mund të filloj të bëj shtytje dhe tërheqje përsëri, me të vërtetë nuk e di se çfarë tjetër do të jem në gjendje të bëj përveç operacionit. “

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme