A do hakmerret Liverpool ndaj real madrird?!!

Liverpool nuk do të jetë në një mision hakmarrje kur të përballet me Real Madrid në çerekfinalet e Champions League, thotë shefi Jurgen Klopp.

Të kuqtë u mundën 3-1 nga Real në finalen e 2018, hera e fundit që u takuan në garë. Në atë lojë, Mohamed Salah u dëmtua nga një sfidë nga Sergio Ramos dhe u largua me lot në sy nga fusha.

Motivimi im është në nivelin më të lartë sepse është Champions League”, tha Klopp.

Kjo nuk ka asnjë lidhje me 2018, sepse është hera e parëqë luajmë Real Madrid që nga ajo kohë, natyrisht që e mbaja mend ndeshjen.

Unë thashë pas asaj loje që nëse dikush do të më pyeste një javë më vonë ose një muaj më vonë nëse do ta ftoja Sergio Ramos në 60 vjetorin e lindjes, atëherë do të thosha jo. Do ta mendoja përsëri.

“Ai është një futbollist i shkëlqyeshëm, por nuk më pëlqeu ajo që ndodhi atë natë. Ishte një natë e çuditshme për ne, por është kohë më parë dhe nuk mund ta rikthej atë ndjenjë, atë zemërim apo çfarëdo tjetër, kështu që as nuk e provoj.”

Ne nuk jemi në një turne hakmarrjeje këtu. Unë nuk besoj shumë në hakmarrje, por do të ishte mirë të përqëndrohemi në të tashmen, sepse tani jemi në raundin tjetër”.

Që prej finales së vitit 2018, Liverpool ka fituar Champions League duke mposhtur Tottenham në finalen e 2019, si dhe duke pretenduar një titull të parë anglez pas 30 vjet sezonin e kaluar.

Ata përballen me një skuadër të Realit që janë gjithashtu kampionë në fuqi të vendit të tyre dhe janë përsëri në një garë për titullin në La Liga këtë sezon, por një Klopp mendon që skuadra e tij mund të fitoj.

Kam dëgjuar jashtë të gjithëve se Real Madrid është favorit, nuk ka problem me këtë. Ata janë mësuar me rolin dhe ne nuk kemi asnjë problem me rolin e sfiduesve.”

Klopp kryesisht do të ketë të njëjtën skuadër në dispozicion të tij që mundi Arsenalin, me mesfushorin Jordan Henderson dhe mbrojtësit Joel Matip, Joe Gomez dhe Virgil van Dijk të gjithë të përjashtuar.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme