Hamilton i friksuar Për garën kundër Red Bull këtë sezon?!

Lewis Hamilton fitoi hapjen e tij të parë të sezonit që nga viti 2015 në Grand Prix të Bahrejnit, duke marrë një fitore me mund kundër Red Bull-it të Max Verstappen.

Por Hamilton tha se do të duhej shumë punë nga ekipi i tij Mercedes për të arritur rezultate të ngjashme në garat e ardhshme.

Pavarësisht ritmit më të lartë të Verstappen, si gjatë fundjavës dhe veçanërisht në fazat e mbylljes së Grand Prix të Bahreinit, Hamilton ishte në gjendje ti bëj ball sfidës së holandezit, duke përfshirë një largim përfundimisht të pasuksesshëm rreth pjesës së jashtme të Kthesës 4.

Është hera e tretë që Hamilton ka fituar ndonjëherë garën hapëse të një sezoni në karrierën e tij të ndritur.

Por pavarësisht se kampioni shtatë herë beson se karriera është në kulmin e tij aktualisht, Hamilton nuk po mashtronte veten për sfidën me të cilën do të përballet Mercedes me Red Bull-in këtë vit.

“Do të bëj gjithçka dhe më shumë që ne të bëjmë shfaqje si kjo. Ne e duam sfidën, e dua sfidën… ”-shprehet Hamilton.


Hamilton u ka rezistuar sfidave të forta më parë gjatë shtatë sezoneve të tij fituese të titullit në F1.

Por shoferi i Mercedes e quajti për fillimin e 2021 “më të vështirat” që ai kishte përjetuar deri më tani, me Shigjetat e Argjendta që kishin luftuar gjatë testimit para-sezonal.

Ky sezon ka nisur si nga më të vështirat”, tha Hamilton pas Çmimit të Madh.

Gjëja është, ne thjesht nuk e dimë sa më mirë do të jenë në vendet e tjera ku shkojmë – ose sa më keq ”, shtoi Hamilton.

“Ndoshta makina jonë është më e mirë në vende të tjera sesa është këtu, ose ndoshta është më keq, ne do të presim dhe do ta zbulojmë. Një gjë është e sigurt, ne do të punojmë sa më shumë për ta përmirësuar atë. ”

Ne do të kemi një shans tjetër për të parë se si Red Bull dhe Mercedes luftojnë kundër njëri-tjetrit në Emilia Romagna Grand Prix, mbajtur në ikonën Imola, në 16-18 Prill.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme