Aymetic laporte bën debutimin e tij të parë me kombëtaren e Spanjës!

Aymeric Laporte bëri debutimin e tij në Spanjë ndërsa ata shënuan një rezultat pa gola me Portugalinë në ndjeshjen përgatitore të Euro 2020 para 14,743 tifozëve në stadiumin e Madrid.

Mbrojtësi i Manchester City, 27 vjeçari Laporte, u dha nënshtetësina Spanjolle kohët e fundit.

Alvaro Morata humbi shansin më të mirë të lojës vonë vonë kur topi goditi traversën.

Gjuajtja e vetme e Portugalisë në shënjestër ishte në minutat e fundit të ndeshjes, por goditja me kokë e Danilo Pereira ishte drejt në duart e portierit Unai Simon.

Spanja kishte shanse më të mira, por Morata dhe Ferran Torres në veçanti.

Cristiano Ronaldo bëri një lojë të qetë për Portugalinë, pasi hodhi një top me kokë drejt rrjetës dhe duke dështuar për të marrë një mundësi për shënim.

Para fillimit, kishte një njoftim se vizitorët do të bënin një ofertë të përbashkët për të organizuar Kupën e Botës 2030.

Të dyja palët kanë edhe një ndeshje për Euro 2020, Spanja luan me Lituaninë në Madrid të Martën përpara se Portugalia të përballet me Izraelin ditën tjetër në Lisbonë.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme