Atletico madrid FIton 3 pikshin kundër huesca.

Atletico Madrid u kthye në krye të La Liga me një fitore ndaj Huesca 24 orë pasi u tërhoqën nga Superliga Evropiane.

Real Madrid kishte zëvendësuar fqinjët Atletico në samit pas një fitore 3-0 ndaj Cadiz të Mërkurën.

Golat nga Angel Correa dhe Yannick Carrasco ndihmuan Atletico të kalonte në avantazh.

Skuadra e Diego Simeone është tre pikë me tepër në krye të La Ligës me gjashtë ndeshje të mbetura.

Atletico u kërkoj falje tifozëve për shkaktimin e “konfuzionit” pasi i dha fund përfshirjes së tyre në Superligën Evropiane të shkëputur.

Ata janë duke ndjekur një titull të parë në La Liga që nga viti 2014 por ende duhet të luajnë rivalët e titullit Barcelona jashtë në 8 maj.

Huesca është i 18-ti në tabelë, me gjashtë ndeshje të mbetura.

Ata shkuan afër për të marrë një epërsi të befasishme në fillim, por goditja nga afër e Dimitrios Siovas humbi para se sulmuesi i Argjentinës Correa të shënonte golin e tij të tretë në dy ndeshje.

Carrasco shënoi golin e dytë në minutën e 80′, ndërsa Marcos Llorente e përfundoi ndeshjen me dy asistime.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme