Arbitrat Howard Webb dhe Bibiana Steinhaus martohen!!!

Ish-gjyqtari i Premier League Howard Webb dhe zyrtarja kryesore gjermane Bibiana Steinhaus janë martuar.

Webb, 49 vjeç, drejtoi në Premier League nga 2003 në 2014 dhe mori drejtimin e finales së Kupës së Botës 2010.

Steinhaus, tani e njohur si Steinhaus-Webb, u bë gruaja e parë që arbitroi në një nga ligat më të mira të Evropës kur mori drejtimin në Bundesliga në 2017.

Ajo doli në pension vitin e kaluar, por është ende aktive si një arbitër video ndihmës (VAR) në fluturimin e lartë gjermane.

Dyshja, të cilët kanë punuar të dy si oficerë policie, u martuan muajin e kaluar.

Nuk kishte asnjë mysafir ose dëshmitar në ceremoni për shkak të rregulloreve të koronavirusit.

Ne jemi tepër të lumtur“, tha Steinhaus-Webb.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme