Antonio Conte lë interin…

Antonio Conte ka lënë rolin e tij si menaxher i Inter Milan, tre javë pasi e udhëhoqi klubin në një titull të parë në Serie A pas 11 vjet.

51-vjeçari italian kaloi dy vjet në krye të Interit dhe kishte një vit të mbetur në kontratën e tij.

Në një deklaratë, Inter falënderoi Conte për “punën e tij të jashtëzakonshme” në klub.

Conte kohët e fundit është lidhur me Real Madrid, mes spekulimeve që Zinedine Zidane do të largohet këtë verë.

Inter shtoi se vendimi për të ndërprerë kontratën e ish-menaxherit të Chelsea ishte i ndërsjellë.

Pavarësisht se ndihmoi Interin t’i jepte fund dominimit të Juventusit në skuadrën kryesore italiane, ka muaj që ka pasur spekulime mbi të ardhmen e Conte në klub.

Pronari i Interit, thuhet se po vuan presion financiar i cili pritet të çojë në uljen e kostove në shitjet e klubit dhe lojtarëve këtë verë.

Ish menaxheri i Juventusit, Massimiliano Allegri dhe trajneri aktual i Lazios, Simone Inzaghi janë emëruar të dy nga shtypi italian si pasardhës të mundshëm të Conte.

Total
1
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme