Antonio Conte dhe Tottenham pushojnë bisedimet!!

Tottenham ka pushuar bisedimet me Antonio Conte për t’u bërë menaxheri i tyre i ardhshëm.

Ish-shefi i Chelsea, 51 vjeç, dukej i vendosur të zëvendësonte Jose Mourinho.

Conte ishte zgjedhja e dytë e Tottenham-it pasi shpresat për bindur Mauricio Pochettino të linte Paris St-Germain u shkatërruan.

Sidoqoftë, negociatat janë ndalur dhe thuhet se nuk ka gjasë që ato të rifillojnë.

Thuhet se Conte kishte filluar të kishte dyshime për shkak të buxhetit të transferimit që do të jepej.

Megjithatë, Tottenham gjithashtu kishte shqetësime në lidhje me buxhetin që Conte do donte.

Menaxheri italian njihet për blerjen e yjeve të shtrenjtë, ndërsa, nën kryetarin Daniel Levy, Tottenham është rritur si ekip përmes zhvillimit dhe ndërtimit të lojtarëve, siç bënë nën Pochettino.

Kjo e lë Tottenhamin ende në kërkim të një shefi të ri, gati shtatë javë pasi shkarkoi Mourinhon.

Julian Nagelsmann dhe Brendan Rodgers gjithashtu kanë qenë të lidhur me këtë lajmë.

Nagelsmann më pas u bashkua me Bayern Munich, ndërsa Rodgers ka deklaruar qëndrimin e tij në Leicester City.

Total
15
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme