Anthony Joshua Mund të Mbetet pa trajnErin e tij…

Ka kaluar një javë tjetër dhe akoma pritja vazhdon për konfirmimin e luftës së shumë pritur Anthony Joshua v Tyson Fury për të cilën dëshiron e gjithë bota e boksit.

Promovuesi i Joshua Eddie Hearn tani thotë se është rënë dakort për një vend dhe dy data mbeten në lojë, duke shtuar se 24 korriku “ka qenë prej kohësh në mendje”.

Por promovuesi i Fury, Bob Arum ka shkuar më tej, duke deklaruar se lufta midis Joshua dhe Fury do mbahet në Arabi Saudite dhe, ç’është më e rëndësishmja, datat në diskutim janë 24 korrik, 31 korrik dhe 7 gusht.

Po duket gjithnjë e më e mundshme që Joshua përballet me mundësinë e hyrjes në një periudhë pa trainerin e tij Rob McCracken, i cili është vendosur të përmbushë rolin e tij në krye të boksierëve amatorë të Britanisë në Lojërat Olimpike.

Gara e boksit në Tokio zhvillohet nga 24 korrik deri më 8 gusht dhe duket se nuk ka gjasa që McCracken të jetë në gjendje të futet dhe të dalë nga Japonia lirisht duke pasur parasysh kufizimet e Covid-19.

A do të duhet McCracken të zgjedhë? Dhe a mundet që Joshua, cili gjithmonë i ka dhënë pas të punës së trainerit të tij – të përfundojë me dikë tjetër duke u trajnuar?

Fury, ndërkohë, është në Las Vegas, ku përgatitja për luftën e tij të radhës është duke u zhvilluar.

Ish-kampioni i botës Andy Lee, i cili është pjesë e ekipit të Fury tha:

“Ai mund të stërvitet vetë për të mundur Joshua.”

Shpejtësi super mbresëlënëse, vazhdoni të grushtoni,” shkroi Stallone krahas kësaj videoje të Fury duke punuar.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme