Anthony Joshua do nënshkruaj luftën me usyk, si dhe dalin parashikimet ku do mbahet ngjarja…

Anthony Joshua do të nënshkruajë për të luftuar sfiduesin e WBO(kampion bote) Oleksandr Usyk këtë javë.

Lufta ka të ngjarë të zhvillohet në stadiumin e Tottenham këtë shtator.

Eddie Hearn ka hedhur dritë mbi detajet e lëvizjes së radhës të peshave të rënda britanike pasi ishte detyruar të zvendësonte planet për luftën e shumë përfolur me Tyson Fury.

Promovuesi i Joshua i tha medias:

“Unë mund t’ju them se këtë javë do ndodhi nënshkrimi, kjo është një e vërtet më e sigurt se negociatat Joshua – Fury, sepse unë e njoh Alex Krassyuk (promovuesin e Usyk) shumë mirë, dhe po ashtu dhe Usyk”.

“Këtë javë ajo luftë do të nënshkruhet. Ne mendojm se në shtator do luftojmë. Vetëm finalizimi i detajeve mbetet. Është një luftë e shkëlqyeshme, një luftë e rrezikshme, edhe pse jo ajo që pritej.”

Vendi i caktuar për të mbajtur luftën është Tottenham Hotspur Stadium, sipas medias.

Shpresohet që ambjenti me 62,000 vende do të jetë në gjendje të mirëpresë një turmë të madhe deri në vjeshtë.

Hearn vazhdoi: “Është një luftë e peshave të rënda të nivelit të lartë. Një kampion i unifikuar i peshave të rënda do të luftojë kundër kampionit të padiskutueshëm të peshave të kryqëzatës.

Fury-së i është dhënë urdhër nga një gjykatës i arbitrazhit se ai duhet të luftojë për herë të tretë Deontay Wilder, sipas një parashikimi në kontratën e tyre të mëparshme.

Total
3
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme