Anthony Johnson jep vlersimin e tij për kundërshtaRin Yoel Romero…

Anthony Johnson është përballur me një konkurrencë të lartë gjatë karrierës së tij.

Rrallë herë dikush ka qenë në gjendje ta kërcënojë atë me të njëjtin lloj force që gjeneron.

Njohur si goditësi më i vështirë në historinë e divizionit të peshave të rënda, Johnson ka treguar veten në një sërë luftëtarësh gjatë viteve.

Mund të përmendim një sërë luftrash me Glover Teixeira, Alexander Gustafsson dhe kampionin në fuqi të peshave të rënda të Bellator Ryan Bader.

Kur të kthehet në aksion në Bellator 258 më 7 maj, Johnson do të luftojē për Çmimin e Madh të Bellator kundër një kundërshtari me të njëjtin lloj aftësie.

Yoel Romero mund të ketë hyrë në MMA si një mundës i zotë, i cili mban një medalje argjendi olimpike, por reputacioni i tij në kafaz është ndërtuar mbi nokautet marramendëse.

Në rastin më të mirë të tij, Romero është i aftë të bëjë kundërtashin të humbi vetëdijen, duke kujtuar luftrat e kaluara me Luke Rockhold, Chris Weidman dhe Lyoto Machida.

Pra Johnson po i afrohet luftës së tij të ardhshme kundër Romero duke ditur se një lëvizje e gabuar mund ta përfundojë natën e tij në mënyrë dramatike.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme