Anthony Davis i Lakers afër kthimit

Frank Vogel thotë se nuk ka shumë gjasa, por është e mundur që Davis mund të luajë ose të Shtunën ose të Hënën gjatë setit të dytë të lojës së Lakers me Jazz.

Los Angeles Lakers morën një lajm të mirë për një nga super yjet e tyre të sëmurë.

Para se Lakers të prisnin Boston Celtics të Enjten në mbrëmje, trajneri Frank Vogel ndau që Anthony Davis ishte i paster për pjesëmarrje e plotë në brenda gjykatës, duke hapur dyert për kthimin e tij.

Davis do të ketë një kufizim minutash kur të kthehet, me gjasë rreth 15 minuta apo më shumë.

Kurdo që të kthehet, nuk do të jetë një kthim i plotë për të luajtur 30 minuta minuta atë natë”, tha Vogel.

Sidomos me natyrën e praktikës dhe sa stenografë jemi, ai do të duhet të përdorë disa prova për t’u përpjekur të kthehet në formë.

Kështu që dy ndeshjet e para që ai do të kthehet ka të ngjarë të jenë shfaqje në minutë të shkurtër.

Lakers janë 13-15 në 28 ndeshjet që Davis humbi, një shenjë që përfshin një humbje 121-113 ndaj Celtics të Enjten.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme