A do kualifikohet Juven në Champions League…

Juan Cuadrado shënoi nëpërmjet një penalltie në minutën e 88′ për të mbajtur gjallë shpresat e Juventusit për t’u kualifikuar në Champions League .

Kjo ishte një fitore ‘dramatike’ ndaj Inter Milan pasi luajti me 10 lojtarë për 35 minutat e fundit të ndeshjes.

Arbitri dha dy penallti në pjesën e parë pas rishikimit të situatave, para se të largonte Rodrigo Bentancur të Juve dhe Marcelo Brozovic të Interit më vonë.

Goli i vetë Giorgio Chiellini për ta çuar ndeshjen në rezultatin 2-2 u rishikua gjithashtu nga gjyqtari, para se Cuadrado të fitonte dhe të shënonte një penallti për të zhvendosur Juven dy pikë mbi Napolin në Serie A.

Napoli i vendosur në vendin e pestë udhëton në Fiorentina të Dielën 12:30 të mesditës dhe mund të rifitojë vendin e katërt.

Cristiano Ronaldo ishte ai që hapi rezultatin për Juve, kurora e kampionatit të së cilës u morë nga Interi këtë muaj.

Romelu Lukaku e barazoi ndeshjen 1-1 në skajin tjetër me një tjetër penallti.

Goditja tronditëse e Cuadrado ndodhi në minutat shtesë të pjesës së parë për çuar Juven në avantazh.

Kartoni i dytë i verdhë i Bentancur bëri që Juve të luaj me 10 lojtarë dhe menaxheri Andrea Pirlo largoj yllin Ronaldon ndërkohë që kishte më shumë se 20 minuta lojë.

Chiellini shënoi një autogol për të çuar rezultatin në 2-2, por gjyqtari i dha atij një karton të verdhë për një sulm ndaj belgut.

Ashtu si Juve mendoi që shpresat e tyre për kualifikim në Champions League kishin marrë një goditje të madhe, tani janë duke parë pak dritë.

Kualifikimi i Champions League mbetet ende jashtë duarve të Juventusit dhe ndeshja e tyre e fundit e sezonit është kundër Bolonjës të Dielën, 23 Maj.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme