A do jEnë në formën e duhur për të luajtur kane, aguero dhe de bruYne?

Manchester City mund të ketë në dispozicion Kevin de Bruyne dhe Sergio Aguero ndërkohë janë duke kërkuar të fitojnë Kupën Carabao për një herë të tetë me barazimin rekord.

Skuadra e Pep Guardiola ka fituar tre finalet e kaluara dhe pesë nga shtatë të kaluarat.

Trofeu i fundit i Tottenham ishte Kupa e Ligës në 2008, dhe përsa i përket situatës së sulmuesit Harry Kane për të luajtur në Wembley po monitorohen vazhdimisht.

Kane humbi mundësin të ishte në fitoren ndaj Southampton pas një dëmtim në kyçin e këmbës.

Qyteti ka ndeshjen e parë të gjysmëfinales së Champions League me Paris St-Germain që pritet javën e ardhshme.

Guardiola e ka theksuar se një fitore e katër në Kupën e Ligës është shumë e rëndësishme për të.

“Ne nuk mund ta mohojmë Champions League është afër dhe Premier League nuk ka mbaruar ende dhe të dyja janë të rëndësishme. Ne duam ta fitojmë këtë kompeticion,” tha Guardiola.

Për Tottenham, do të jetë titulli i tyre i parë në vite dhe angazhimi i tyre duket i pabesueshëm si dhe cilësia e lojtarëve të tyre është e jashtëzakonshme.”

Mesfushori i Belgjikës De Bruyne mori një dëmtim në kyçin e këmbës në humbjen gjysmëfinale të Kupës FA ndaj Chelsea javën e kaluar ndërsa sulmuesi i Argjentinës Aguero nuk ka luajtur për pesë ndeshje.

Të dy janë stërvitur dhe janë në dispozicion.

Ndërkohë Tottenham ka qenë i zënë, duke u marr me heqjen nga detyra e Jose Mourinho të hënën si dhe në telashe të pasojave të Superligës.

Shefi i përkohshëm Ryan Mason do të drejtojë skuadrën në Wembley dhe shpreson të ketë në dispozicion kapitenin Kane.

“Kane nuk u stërvit me ekipin dje por nesër do të kemi një ide më të qartë nëse do mund ta rikthejmë atë në fushë,” tha Mason.

Ajo që ne nuk do të bëjmë dhe ajo që Harry nuk do të bëjë është të detyroj veten nëse ai nuk mendon se ende është i përshtatshëm”.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme