Ole Gunnar Solskjaer pranon se po përballet me një vendim të vështirë..

Dean Henderson ka qenë Nr.1 ​​i Manchester Utd për gjashtë ndeshjet e fundit ndërsa David De Gea u kthye në Spanjë për lindjen e fëmijës së tij

Ole Gunnar Solskjaer pranoi se po përballet me një “vendim të vështirë” nëse do të shkojë me David De Gea apo Dean Henderson si portieri Nr.1 ​​i Manchester United.

Henderson ka luajtur gjashtë ndeshjet e fundit të United, pasi De Gea u kthye në Spanjë për të qenë i pranishëm në lindjen e fëmijës së tij të parë.

Të dy janë në dispozicion për vizitën e Dielën në Premier League të Brighton në Old Trafford, me Solskjaer duke dhënë disa të dhëna se kush do të jetë i zgjedhuri.

“Unë kam opsionin e shkëlqyeshëm të dy portierëve më të mirë dhe është kënaqësi t’i kem këtu,” tha Solskjaer.

“Të dy ndoshta do të jenë të nevojshëm në këto ndeshje të fundit dhe ata e dinë që ne i vlerësojmë shumë.

“Është e vështirë të lësh njërin prej tyre jashtë. Është e lehtë t’i japësh një përgjigje njërit dhe të thuash se ai do të luajë, por është një vendim i vështirë për ta lënë jashtë tjetrin.

“Kemi nëntë ndeshje plus për të bërë, kështu që jam i sigurt që do t’i shihni të dy duke luajtur për ne.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme