Thomas Tuchel: Shefi i Chelseat i bën thirrje Timo Werner që të mos fiksohet tek shënimi i golave

Shefi i Chelsea, Thomas Tuchel, i ka kërkuar Timo Werner që të mos “shqetësohet” ose të “fiksohet” në formën e tij të shënimit të golave.

Sulmuesi ka shënuar dy herë në 31 ndeshje për klubin dhe vendin dhe humbi një shans kryesor në humbjen e Gjermanisë ndaj Maqedonisë të Mërkurën.

Tuchel e krahasoi mendimin e Werner duke e krahasuar me një takim me një femër, duke shtuar:

“Ju nuk mund ta detyroni atë, thjesht lërë pak hapsirë dhe ndoshta ajo do t’ju thërrasë vetë.

“Kështu që qëllimet do të vijnë.”

Ai shtoi: “Mos e mendo shumë. E di është shumë e lehtë për mua ta them sepse nuk jam unë në vendin e tij dhe të gjithë po drejtojnë gishtat drejt tij, por kjo është sfida tani.”

Werner u bashkua me Chelsea nga skuadra gjermane RB Leipzig për 47.5 milion £ në qershor duke shënuar 34 gola në 45 ndeshje gjatë fushatës 2019-2020.

Rekordi i tij qëndron në 10 në 39 ndeshje për Chelsea në të gjitha garat, por ai nuk ka shënuar më që nga një fitore 2-0 ndaj Newcastle në 15 Shkurt, një seri prej 10 ndeshjeve pa një gol për klubin dhe vendin.

Pas humbjes së tij në mesjavë, ai u ndalua nga stërvitja shtesë e qitjes nga Tuchel të Enjten.

“Dje e largova nga stërvitja sepse ai nuk ishte mirë,” shtoi Tuchel.

“Unë thashë” nuk të duhet kjo, trupi yt, truri yt di të shënojë; ti e bëre që kur ishe pesë vjeç kështu që mos u shqetëso, do të vijë “.

“Kështu që do të kthehet; është thjesht çështje kohe. Punoni shumë kundër topit, punoni shumë, jini të besueshëm me topin, bëni vrapimet tuaja, mos hezitoni dhe jini të patrembur.”

Tuchel tha se Werner do të jetë kur Chelsea të presë West Bromwich Albion në Premier League të Shtunën.

Blutë janë të pamposhtur në 14 ndeshje në të gjitha garat nën Tuchel, i cili erdhi pas Frank Lampard të shkarkuar në Janar.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme