NBA: Kevin Durant shënon 17 pikë Për nets kundër pelicans

Kevin Durant shënoi 17 pikë pas kthimit të tij nga një dëmtim në 23 ndeshje për të ndihmuar Brooklyn Nets të godasin New Orleans Pelicans 139-111.

Durant hyri në çerekun e dytë të lojës. Ishte hera e dytë në karrierën e 32-vjeçarit që ai hyri në mesin e lojës.

Unë thjesht doja të dilja atje dhe të zhytesha në aksion,” tha ai.

Ndeshja ishte e shpejtë, duke vështruar nga stoli e dija saktësisht se si duhej të veproja. Ishte shumë bukur të rikthehesha aty, nuk mund të gënjej”.

Kampioni dy herë i NBA, i cili gjithashtu doli me shtatë kërcime dhe pesë asistime, nuk kishte luajtur që nga 13 shkurt për shkak të një tendosje në muskuj.

Trajneri i Nets, Steve Nash tha se ishte mirë të shikoje Durant përsëri “me një buzëqeshje të madhe në fytyrë“.

Trajneri i Pelikanëve Stan Van Gundy tha se pala e tij “u dominua në të dy skajet e dyshemesë”.

Brooklyn gjithashtu i dha fund Zion Williamson me 25 ndeshje duke shënuar 20 pikë plus.

Williamson, i cili përfundoi me vetëm 16 pikë në katër nga 12 gjuajtjet nga dyshemeja, është i barabartë me ish-yllin e Los Angeles Lakers, Shaquille O’Neal, për serinë më të gjatë të tillë në NBA.

Ndërkohë, Devin Booker dhe Chris Paul udhëhoqën Phoenix Suns në një fitore shtesë 117-113 ndaj Utah Jazz vizitues në një lojë midis dy ekipeve më të mira të NBA.

Booker shënoi 35 pikë dhe Chris Paul 29 pikë dhe nëntë asistime si Suns, të cilët kanë rekordin e dytë më të mirë të NBA, të mbajtur për fitoren e tyre të shtatë me radhë.

Donovan Mitchell regjistroi 41 pikë dhe tetë kërcime për Jazz-in udhëheqës të NBA, dhe e coj ndeshjen me kohë shtesë me një trepikësh tufë.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme