Kevin Durant në dispozicion për të luajtur përsëri…

LOS ANGELES, CA – FEBRUARY 21: Kevin Durant #7 of the Brooklyn Nets warms up before the game against the LA Clippers on February 21, 2021 at STAPLES Center in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this Photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2021 NBAE (Photo by Andrew D. Bernstein/NBAE via Getty Images)


Ylli i Nets do të luajë për herë të parë që nga mesi i shkurtit.

Kevin Durant tha se ishte i disponueshëm për të luajtur për ndeshjen e mbrëmjes së kaluar kundër New Orleans Pelicans.

Durant nuk ka luajtur që nga 13 shkurt për shkak të një lendimi.

Në një video të hedhhr nga ekipi në Twitter, Durant foli për punën e tij për të rehabilituar dëmtimin e tij dhe për të qenë i gatshëm për të luajtur.

Muajin e fundit apo më shumë, unë kam qenë duke punuar çdo ditë, duke luajtur këtu dhe atje me shokët e mi të skuadrës,” tha Durant.

Kryesisht vetëm duke punuar dhe duke u përpjekur të qëndroj gati, duke ruajtur qëndrueshmërinë time dhe duke provuar aftësitë e mia në mënyrë që të mund të kthehem pa probleme.

Nets kanë pasur vetëm treshen e tyre të yjeve Durant, James Harden dhe Kyrie Irving në të njëjtën formacion për shtatë ndeshje (5-2) këtë sezon, por aktualisht janë nr. 2 në Konferencën Lindore me 35-16.

Harden do të pushojë për afërsisht 10 ditë pasi MRI zbuloi një muskul të djathtë të tendosur, njoftoi ekipi të martën.

Harden fillimisht e pësoi dëmtimin më 31 mars kundër Houston Rockets por duket situata e tij u rëndua në kthimin e tij kundër New York Knicks të Hënën.

Ai zgjati vetëm katër minuta para se të dilte nga konkursi.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme