Mbappe heroi i psg..

Kylian Mbappe shënoi dy herë ndërsa Paris St-Germain dhuroi një paraqitje të shkëlqyeshme për të mposhtur mbajtësin e titullit Bayern Munich në një ndeshje të parë çerekfinale të Champions League.

Ky ishte një takim midis finalistëve të vitit të kaluar dhe ata të dy kontribuan në një lojë jashtëzakonisht argëtuese që në vetvete do të kishte qenë e denjë të ishte finale e konkursit.

Mbappe mori vetëm tre minuta për të shënuar golin e parë pasi mori një top nga Neymar dhe goditja e tij kaloj nëpër këmbët e Manuel Neuer.

Marquinhos dyfishoi epërsinë për kampionët francezë në mes të pjesës së parë pas një përfundimi të shkëlqyeshëm nga një top i mirë nga Neymar.

Por ish-sulmuesi i PSG-së Eric Moting arriti të përgjysmonte diferencën në minutën e 37′.

Bayern Munich mbajti presionin dhe barazoi në mënyrë të merituar në minutën e 60′ ku Thomasë Muller udhëhoqi një goditje me kokë nga një top i lirë i Joshua Kimmich.

Sidoqoftë, Mbappe në minutën e 68′ ai goditi një top të ulët në këmbët e Jerome Boateng për t’i dhënë PSG një gol të tretë vendimtar.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme