Liverpool mund të humbasi Mohamed salah?!

Sulmuesi mund të humbasë një pjesë serioze të para-sezonit nëse drejtohet në Olimpiadën me Egjiptin, të cilët kanë konfirmuar se e duan atë në skuadrën e tyre.

Liverpool ka nisur bisedimet me Mohamed Salah rreth përfshirjes së sulmuesit në Lojërat Olimpike të vonuara të kësaj vere.

Turneu i futbollit në Lojërat e Tokios do të zhvillohet midis 22 korrik dhe 7 gusht, në të njëjtën kohë me para-sezonin e Liverpool të fushatës 2021/22.

Pas një fillimi jo të mirë të sezonit aktual, Jurgen Klopp do që shumica dërrmuese e skuadrës së tij të jenë sëbashku para fillimit të fushatës tjetër të Premier League më 14 gusht.

Salah përfaqësoi vendin e tij në Lojërat 2012 në Mbretërinë e Bashkuar, duke luajtur në ndeshjet e zhvilluara në Manchester, Cardiff dhe Glasgow, por me kufizimet nga Covid-19 para Lojërave të Japonisë, është paksa e paqartë për sa kohë mund të zgjaten.

Egjipti ka kohë që ka vendosur të përfshijë Salah si një nga tre lojtarët në skuadrën e tyre, i cili përbëhet nga lojtarë nën 23 vjeç, dhe Shefi i Komitetit të Përkohshëm në krye të FA egjiptiane, Ahmed Megahed, të cilët thonë se ata u kanë shkruar Liverpool-it për sulmuesin.

“Drejtuesit e Liverpoolit iu përgjigjën mesazhit tonë duke thënë se ata do ta diskutojnë situatën me lojtarin,” i tha Megahed televizionit egjiptian.

Unë jam i sigurt që Salah është i etur të veshë fanellën e Faraonëve ndërsa merr pjesë në Lojërat Olimpike nëse ai do mundet.

“Por nuk është vetëm vendimi i tij pasi ai ka nevojë për ta diskutuar atë me drejtuesit e klubit. Shpresoj që Liverpool ta pranojë kërkesën tonë.”Duke folur janarin e kaluar, kur ende mendohej se Olimpiada do të mbahej në vitin 2020, Klopp nuk dukej shumë i kënaqur për perspektivën e lojës së Salah.

“Olimpiada është një gjë e mrekullueshme, por nuk do të ishte shumë interesante,” tha ai.

“Asnjëra palë nuk ka marrë një vendim. Do të doja të kishim të gjithë skuadrën së bashku për para-sezonin, por kjo gjë nuk është e mundur për arsye të ndryshme.”– shprehet ai,

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme