Conor McGregor Sfidon Dustin PoirieIer duke i thënë…

Conor McGregor i ka thënë Dustin Poirier se ai do të jetë ‘i gatshëm‘ për taktikat e Amerikanit përpara luftës së tyre pasi irlandezi pranoi sfidën e rivalit të tij.

Poirier, 32 vjeç, u shfaq i gatshëm për një goditje në titullin vakant të peshave të lehta pas fitores UFC 257, por ka vendosur të ndjekë një luftë të tretë me McGregor më 10 korrik.

Ai u thënë tifozëve se ai do të kthehet në metodat e tij të vjetra të trajnimit që e panë atë të bëhet ‘Champ Champ’ i parë në historinë e UFC.

Unë do ta ndjek këtë qasje përsëri për luftën time të kthimit. Unë nuk u bëra kampion UFC me këtë metodë por u bëra kampion UFC145. .”

Poirier iu përgjigj postimit të rivalit të tij, duke sfiduar irlandezin që ‘ta takonte në mes‘ të tetëkëndëshit këtë verë.

McGregor mirëpriti qëndrimin e Poirier, duke i kujtuar amerikanit se ai tentoi një tërheqje në raundin e parë në janar.

Unë do të jem në mes nga fillimi. Ti e di. Unë do të jem gati për taktikat edhe këtë herë. Shihemi atje.”

Konkursi i 10 korrikut mund të jetë një rast i fundit për McGregor, i cili ka një fitore dhe dy humbje nga tre ndeshjet e tij të fundit në UFC.

Nëse 32-vjeçari e mposhtë Poirier, ai do ta vendosë veten në pozicionin kryesor për të sfiduar Michael Chandler ose Charles Oliveira për titullin e peshave të lehta.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme