RAshFOrd zgjedhja e Ole Gunnar Solskjaer?!

Sulmuesi i Manchester United, Marcus Rashford është i gatshëm të përballet në ndeshjen e parë të çerekfinales së Europa League të enjten.

Rashford, 23 vjeç, shënoi në fitoren e së Dielës 2-1 kundër Brighton.

Shefi i Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer ka konfirmuar që lojtari anglez është i aftë të udhëtojë në Spanjë.

Unë nuk mendoj se ai do të jetë një njeri 90-minutësh.”-tha ai.

Juan Mata është përfshirë në skuadër së bashku me 18-vjeçarin Anthony Elanga.

Anthony Martial është lënë mënjanë pas një dëmtim në gju, ndërsa Eric Bailly doli pozitiv me Covid-19.

Amad Diallo shënoi me një goditje të shkëlqyeshme me kokë në ndeshjen e mëparshëm kundër AC Milan, por ende është duke pritur të bëjë debutimin e tij të plotë për Manchester United.

I pyetur nëse 18-vjeçari mund të vendoset që në fillim të ndeshjes Solskjaer shtoi:

Sigurisht që ai po. Ai po mësohet me standardet tona.

Ai luajti mirë 45 minuta kundër Milanit dhe do ta shohim që gradualisht të fillojë ndeshjet.”

Ne zgjedhim një ekip për të fituar çdo ndeshje. Ne kemi ndeshje të mëdha që vijnë dhe kjo është gjithmonë një enigmë. Kush mund të luajë për 90 minuta? Kush ka nevojë për pushim? Ne gjithmonë kemi një kontroll në mëngjes për të parë se si ndihen të gjithë lojtarë “.

Ish sulmuesi i Tottenhamit Roberto Soldado pritet të drejtojë linjën për Granada, i cili aktualisht është i nënti në La Liga.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme