Jon Jones Kërkoi Rritje të Pagesës Për shkak të Rrezikut Ngannou..

Jon Jones e di mirë se ekziston një ndryshim midis peshave të lehta dhe peshave të rënda dhe e kupton që nga kjo diferencë ka shanse që ai të humbasë veçanërisht kundër një përbindëshi si Francis Ngannou.  

Jon Jones ka gjithçka që I duhet  për të kaluar në divizionin e peshave të rënda, por duhen të ardhura shtesë për t’u bërë zyrtar.  

Këto para do të duhet të vijnë nga pirgu i UFC, jo nga Jon Jones.  

Ndërsa Jones pret ngritjen në detyrë, ai mori kohë për të dalë në Wild Ride të Steve-O – program për të diskutuar haptas se si rrahja e tij e ‘amped-up’ shërbeu si shtysë për kërkesën e tij për rritjen e pagës.

 “Unë mendoj se jam edhe më i rrahur si një peshë e rëndë, dhe kjo është arsyeja pse unë shkova në Dana White duke kërkuar një ngritje”, tha Jones.

 “Daniel Cormier mori një ngritje page kur shkoi në pesha të rënda, të njëjtën gjë po kërkoj dhe unë për të shkuar në pesha të rënda.”

Francis Ngannou është i frikshëm. Ka shumë mundësi që ai të më thyejë nofullën.  Unë jam në rregull me këtë, pasi si  luftëtar kam marr parasysh se dikush mund të më marr përfundimisht jetën.”

Jon Jones përqafon mundësinë e marrjes së KO’D Nga Ngannou

 Në të vërtetë, Francis Ngannou do të jetë i vështirë për çdo peshë të rëndë, veçanërisht versioni i tij që u shfaq në UFC 260.  

Për më tepër, aq e vështirë sa të mposhtësh Ngannou, detyra për t’i shpëtuar luftës pa u rrëzuar është një sfidë masive në vetvete.  

 Jones do të ishte një budalla nëse nuk do ta vlerësonte rrezikun që kishte të bënte me përballjen me Predatorin, veçanërisht në debutimin e tij në pesha të rënda.

 “Francis Ngannou, është shumë e thjeshtë: Rri mirë me skenarin më të keq”, tha Jones.

  “Skenari më i keq është se ai ju rrëzon, ju mund të thyejeni një kockë në fytyrën tuaj.  Ky është skenari më i keq.

 “Ka shumë mënyra se si gjërat mund të shkojnë gjërat.  Kështu që unë thjesht mendoj për skenarin më të keq.”

Por nëse nuk nokautohem, besoj se e fitoj atë luftë.  Thjesht duhet të kaloj në Raundin 1 dhe ta fitoj atë luftë. ”

Deri tani, nuk ka asnjë të re nëse kjo luftë midis Francis Ngannou dhe Jon Jones do të zhvillohet në të vërtetë, por Jones po vazhdon të stërvitet.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme