Francis Ngannou i dërgon mesazh Tyson Fury për mega-luftën në peshë të rëndë

Francis Ngannou siguroi një fitore të madhe ndaj Stipe Miocic muajin e kaluar në UFC 260 për t’u bërë kampion i peshave të rënda, dhe ai tashmë po rreshton objektivin e tij të ardhshëm.

 Ylli i peshave të rënda të UFC, Francis Ngannou i ka dërguar një mesazh Tyson Fury për një mega-luftë të mundshme në ringun e boksit.

 Luftëtari francez-kamerunas tani po rreshtohet për një periudhë të madhe me kampionin e peshave të lehta Jon Jones.

 Por duket se paundi 6’4 “, 263 paund mund të ndjekë gjurmët e Conor McGregor në ndërrimin e kodeve.

 Dhe ashtu si Njeriu i Famshëm, ai i ka sytë e vendosur drejt luftimeve më të mira në biznes.

 “Nuk dua të luftoj me Mike Tyson por do të doja të luftoja një tjetër boksier të peshave të rënda siç është Tyson Fury”,tha Ngannou.

 “Absolutisht. Unë jam i hapur për këtë. Mos harroni boksi ishte ëndrra ime kryesore dhe unë ende kam zjarrin, ëndrrën brenda meje dhe besoj në momentin e duhur, unë do të bëj një hap.”

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme