Lufta Floyd mayweather-Logan Paul konsiderohet një cirk në media…

Sipas medias Floyd Mayweather nuk është më boksier. Ai mund të konsiderohet argëtues.

Njerëzit morën pjesë në ngjarjen e tij të së Shtunës për një numër arsyesh.

Disa menduan se ai e fitonte, disa menduan se ai mund të humbte, disa thjesht nuk kishin asgjë më të mirë për të bërë një të Dielë në mbrëmje dhe ata lexuan për cirkun që po vinte në qytet. Sido që të jetë, njerëzit u përfshin.

Shumica prej nesh ulur në shtratin tonë me siguri do të pranonin disa grushta pluhuri nga Floyd për të fituar një çek prej një milion dollarësh.

Sidoqoftë, kjo e dëmton sportin. Sporti ka luftuar për vite me radhë, me kompanitë rivale të promovimit që nuk lejojnë luftëtarët e tyre të kalojnë vijën dhe të luftojnë me njëri-tjetrin.

Gjithashtu, vetë luftëtarët nuk janë të gatshëm të rrezikojnë të dhënat e tyre të pamposhtura si ditët e lashta.

Mayweather hodhi bazat për promovime të suksesshme, dhe pavarësisht se shumica e luftimeve të tij nuk ishin konkurruese, shumica jo kundër luftëtarëve më të mirë në atë kohë (P.Williams, Spence, Thurman).

Humbjet “Zero” duhet të nënkuptojnë se ai është më i madhi i të gjitha kohërave?

Ai ka qenë duke zgjedhur luftëtarët me këmbë të sheshta dhe një-dimensionale gjysmën e 2-të të karrierës së tij.

Gjysma e parë e karrierës së tij ai ishte “Djali i bukur Floyd” ai ishte i mahnitshëm.

“Shfaqeja Floyd” e re, dëmton sportin sepse luftimet e tij nuk janë shumë argëtuese për t’u parë.

Këto luftime të fundit nuk kanë entuziazmuar tifozët e rastësishëm dhe tifozët më të rinj për të fituar interesin e tyre.

Boksi është një sport që vdes. Floyd, me numrin e tij të madh të tifozëve, mund ta rrisë këtë sport, por ai nuk po e bënë këtë.

Njerëzit nuk mund të harxhojn lekë për të parë luftëtarët duke bërë vals së bashku.

Njerëzit paguajn në boks për të parë luftime.

‘Money’ Mayweather thjesht nuk lufton më, dhe me të vërtetë pjesën më të madhe të gjysmës së 2-të të karrierës së tij, as ai nuk bëri shumë luftime.

100% e boksierëve do të humbin një luftë MMA kundër një luftëtari profesionist MMA, 100% e luftëtarëve MMA do të humbasin edhe kundër boksierëve amatorë në boks.

Julio Jones, në ditën e tij më të mirë, nuk mundi ta kalonte Usain Bolt. Michael Jordan ishte një lojtar i tmerrshëm bejsbolli.

Lufta më e mirë së dielës do ishte mes 2 boksierëve profesionistë.

Kjo duhet të na tregojë të gjithëve se boksi është akoma një sport i shkëlqyeshëm.

Kur të shfaqen këto shfaqje anësore, media thotë që duhet tu tregohet tifozëve të zakonshëm të boksit se sa qesharake do të jetë lufta.

Njerëzit mbetën të zhgënjyer, por çfarë pret kur shkon në cirk? Ata shkuan për të parë zonjën me mjekër dhe kuptuan se ishte thjesht një grua me flokë të ngjitur në fytyrë.

Total
8
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme