MarTinelli dhe lacazette yjet e mbrËmjes…

Gabriel Martinelli arriti të shënonte në pjesën e dytë të pasi Arsenal përfundoi një seri prej katër ndeshjeve pa një fitore por këtë herë mposhti Sheffield United.

Braziliani ka përjetuar një sezon të dobët nga dëmtimet e vazhdueshme.

Ky ishte goli i parë i 19-vjeçarit që nga janari 2020.

Goli tij erdhi pas golit të parë të Alexandre Lacazette, me një përfundim të bukur në pjesën e parë pas një topi i dhuruar nga Dani Ceballos.

Ndërsa goli i dytë ishte një përpjekje e vazhdueshme mundësuar nga Thomas Partey.

Sheffield United ka fituar vetëm katër ndeshje këtë sezon dhe asnjë prej tyre që kur Paul Heckingbottom mori detyrën e kujdestari një muaj më parë.

Në fillim e rezultatin një 1-0 kishte gjithmonë një shans që Sheffield mund të gjendte një rrugëdalje për të shënuar por goli Martinellit u dha fund shpresave të tyre.

Fitorja e kompletuar me një rezultat të pastër në 15 ndeshje e ngre Arsenalin mbi Leeds dhe Aston Villa dhe deri në të nëntën në tabelë, me 45 pikë.

Sheffield United mbetet i rrënuar me 18 pikë të mbledhura, dhe me 21 ndeshje të mbetura për të luajtur.

Me diferencën e tyre të mjerueshme të golave, një humbje në Wolves të Shtunën e ardhshme do të shtojë rënien e tyre.

Arsenal pësoi humbje pas tetë fitoreve duke pësuar rezultatin 3-0 ndaj Liverpoolit në Premier League para se të barazonte në shtëpi në ndeshen e tyre në çerekfinalen e Europa League me Slavia Prague.

Shpresat e tyre për të arritur një vend në Champions League më një finale në katër të parët janë zhdukur.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme