Liverpool Arrin të mundi villa-n…

BIRMINGHAM, ENGLAND – NOVEMBER 02: Sadio Mane of Liverpool celebrates with teammates after scoring his team’s second goal during the Premier League match between Aston Villa and Liverpool FC at Villa Park on November 02, 2019 in Birmingham, United Kingdom. (Photo by Marc Atkins/Getty Images)

Trent Alexander-Arnold shënoi një gol fitues në kohën shtesë ndërsa Liverpool arriti të mposhtë Aston Villa duke i dhënë fund një serie prej gjashtë humbjeve radhazi në Anfield.

Ollie Watkins, shënoi një gol në minutat e fundit të pjesës së parë duke i dhënë epërsi në fushë Villës.

Ata arritën të barazonin kur Mohamed Salah u drejtua në një rrjetë të zbrazët pasi Emiliano Martinez ndau krosimin e Andy Robertson.

Ky ishte goli i tyre i parë në lojë të hapur në Anfield që nga 27 Dhjetori, një seri prej 765 minutash dhe 132 goditje që kur Sadio Mane shënoi kundër West Brom.

Ata shënuan një penallti në vendin e tyre në atë kohë.

Villa shkoi afër një fituesi ndërsa përpjekja e Trezeguet për të shenuar kapi shtyllën.

Liverpool kalon në vendin e katërt, mbi West Ham me diferencën e golave, me Villa që qëndron në të 10-in.

Villa shpresonte të realizonte fitoren ndaj Liverpool, pasi i kishte mundur ata 7-2 në fillim të sezonit në një të Premier League.

Pas pushimit dhe barazimit të Liverpoolit ata u munduan të krijonin shumë shanse të qarta, por pa sukses.

Dështimi i tyre për të fituar një pikë do të thotë se ata janë tani pesë pikë poshtë Tottenham Hotspur në vendin e shtatë, i cili është pozicioni më i ulët që mund të jetë një vend evropian.

Total
0
Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Postime të ngjashme